wtorek, 13 grudzień 2011 12:12

Model European Union 2012 w Strasburgu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MEU2012_Logo

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

Model European Union 2012

w Strasburgu!

Model European Union

MEU to tygodniowe symulacje procesów politycznych UE, które po raz szósty będą mieć miejsce w pomieszczeniach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Weźmie w nich udział 180 młodych Europejczyków ze wszystkich państw Unii, państw EFTA oraz Chorwacji i Turcji. Każdy z nich będzie miał do odegrania rolę europarlamentarzysty, ministra w Radzie, lobbysty, dziennikarza albo tłumacza. To niezwykła szansa nie tylko na pogłębienie swojej wiedzy o funkcjonowaniu UE, ale również na sprawdzenie swoich umiejętności interpersonalnych – komunikacji, dyskusji czy negocjacji. To wreszcie szansa na przygodę życia w gronie niepowtarzalnych młodych ludzi o różnorodnych zainteresowaniach.

Tematy na MEU 2012

W tym roku symulacjom zostanie poddana tak zwykła procedura prawodawcza (procedura współdecydowania), jak i specjalna procedura prawodawcza (procedura konsultacji). Tematami będą:

1. Propozycja Rozporządzenia Rady ustanawiającego Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej (FRONTEX)

2. Propozycja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie użycia danych dotyczących przelotu pasażera (danych PNR) w celu przeciwdziałania, wykrywania, śledzenia i zwalczania terroryzmu i poważnych przestępstw.

Procedura naboru

W symulacjach mogą wziąć wszystkie osoby w wieku 18-26 lat, zamieszkałe na terytorium w/w państw. Aby wziąć udział w MEU, należy do 3 stycznia 2012 wypełnić formularz aplikacyjny, który znajduje się na naszej stronie internetowej – http://meu-strasbourg.org – w zakładce „How to Participate”. Jego częścią jest esej, który powinien liczyć 500 słów (+/- 10%). Należy wybrać jeden z trzech tematów:

- Should Europe abandon nuclear energy?

- Should the Eurozone form a fiscal union?

- Is immigration a threat or a great opportunity for the European Union?

Chcesz wiedzieć więcej?

- strona MEU - http://meu-strasbourg.org

- Wikipedia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Model_European_Union


Napisz do nas!
Wszelkie pytania proszę kierować do Koordynatora delegatów, p. Laurent Mathey (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub do oficera łącznikowego na Polskę, p. Jana Kuliga (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Czytany 7161 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04