piątek, 14 październik 2011 09:27

Chiny w trójkącie geoekonomicznym z UE i USA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

plakat_wyklad

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek 17 października o godz. 18.00 na wykład prof. Edwarda Haliżaka pt."Chiny w trójkącie geoekonomicznym z UE i USA".


Prof. dr hab. Edward Haliżak jest od 1990 r. dyrektorem Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1999 roku uzyskał tytuł profesora na podstawie pracy „Region Azji i Pacyfiku w stosunkach międzynarodowych". Doświadczenie międzynarodowe przejawia się udziałem w tak prestiżowych konferencjach jak: Salzburg Seminar, Convention of Diplomatic Academy of Vienna, East – West Center (N.York), International Studies Association, International Political Studies Association. Odbył także staże w liczących się ośrodkach akademickich USA, Kent State University 1985, Pittsburg University – 1994, University of California – San Diego -1997.

Kwintesencją problematyki badawczej podejmowanej przez profesora Edwarda Haliżaka są rozdziały w klasycznym podręczniku akademickim współredagowanym razem z profesorem Romanem Kuźniarem pt. „Stosunki międzynarodowe. Geneza. Struktura. Dynamika". Równie ważną rolę określającą jego tożsamość badawczą są rozdziały poświęcone analizie stosunków międzynarodowych w regionie Azji i Pacyfiku oraz gospodarce światowej publikowane na łamach „Rocznika Strategicznego".

 


Czas:  poniedziałek, 17 października, godz. 1800.
Miejsce: Sala Malinowa Instytutu Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4.
Wstęp wolny.


Więcej szczegółów na: www.instytutkonfucjusza.pl

Czytany 6925 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04