poniedziałek, 17 październik 2011 19:47

Walki o Bani Walid: władze rebelianckie pospieszyły się z ogłoszeniem zwycięstwa

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

libyawar02


  ECAG

Oddziały Narodowej Rady Tymczasowej nie zdołały, według danych z białoruskiego portalu news.21, opanować miasta Bani Walid, o czym informowano w niedzielę (16.10). Zaciekłe walki o to miasto trwają już miesiąc.

W wywiadzie dla francuskich dziennikarzy dowodzący oddziałami zbrojnymi NRT zakomunikował, że przeciwnikom Muammara Kaddafiego rzeczywiście udało się wedrzeć do miasta, jednakże napotkali zaciekły opór. Na chwilę obecną nie ma oficjalnie potwierdzonej informacji, o tym, że przeciwnikom Kaddafiego udało się przebić do centrum miasta i powiesić tam swoja flagę. Wcześniej taka informacja pojawiła się na kanale telewizyjnym Al-Ahrar, który obecnie jest kontrolowany przez władze rebelianckie. Wielu polowych dowódców uznaje, że w szeregach szturmujących jest wielu zabitych. W samym tylko oddziale, który przybył z Al-Zawii, zginęło trzech ludzi.

Walki w Bani Walid trwają już miesiąc. NRT niejednokrotnie podawał informację nt zdobycia miasta, jednakże ani raz nie była ona prawdziwa. Według rebelianckich władz Libii, w mieście znajduje się ponad 1500 uzbrojonych zwolenników Muammara Kaddafiego. Nie wykluczone, że wśród nich jest również któryś z synów pułkownika.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło: http://news.21.by/world/2011/10/17/389810.html

Czytany 39353 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04