poniedziałek, 12 grudzień 2011 09:09

Rebelianci z Misraty skradli 80 czołgów

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

czolgi  ECAG

Jak donosi portal Algieria ISP rebelianci z Misraty skradli 80 czołgów z koszarów „32 Batalionu Chamisa” (syna  Muammara Kaddafiego) znajdujących się w mieście Mesda. Zostały one przewiezione do Misraty przez bataliony rebeliantów Elnokhba, oraz  Sed i Istiklal.

Oddziały rebeliantów z Misraty stają się powoli główną siłą w Libii. Istnieją poważne przesłanki świadczące o tym, że chcą oni oderwania od Libii i powstania niezależnego państwa, tak jako donosiliśmy wcześniej [1].

Sytuacja na terenie Libii z dnia na dzień staje się coraz bardziej niestabilna. Rebeliancki rząd, który zyskał uznanie w oczach wielu rządów  zachodnich, w rzeczywistości ma bardzo poważne problemy z zyskaniem autorytetu wśród mieszkańców  i utrzymaniem samej władzy. Ruchy odśrodkowe, powodowane ambicjami poszczególnych plemion, wyznaczają trend, który powoli zmierza do „afganizacji” Libii. W niedalekiej przyszłości terytorium to może stać się typowym państwem upadłym, wzorem Somalii, czy wspomnianego wyżej Afganistanu.

Źródło: http://www.algeria-isp.com/actualites/politique-libye/201112-A7504/libye-misrata-vole-chars-decembre-2011.html 

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

_____________________________________________________________

1 http://www.geopolityka.org/libia-2011/1177-rebelianci-z-misraty-ostentacyjnie-nie-podporzadkowali-sie-trypolisowi

Czytany 55595 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04