czwartek, 24 listopad 2011 08:52

Rebelianci z Misraty ostentacyjnie nie podporządkowali się Trypolisowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

libya_rebel  ECAG

W czasie, gdy w Trypolisie formuje się nowa armia, której pierwsze oddziały przemaszerowały przez miejski hipodrom, rebelianci z Misraty ostentacyjnie zrezygnowali z przyłączenia się do defilady. Odmawiają również uznania legalności nowej armii i wykonywania rozkazów wydawanych przez któregokolwiek z trypolijskich przedstawicieli powstających struktur wojskowych.

Rebeliant z Misraty Nordeen Omar Swese stwierdził: „Wykonuję rozkazy misrackiej „rady wojskowej”. Misraccy rebelianci zwrócili w ten sposób ostentacyjnie swoją broń przeciwko rebeliantom rządzącym w Trypolisie, póki co, żadna ze stron nie zdecydowała się jednak by otworzyć ogień. 

Sytuacja w Trypolisie jest bardzo napięta. Gęsto rozmieszczone check-pointy stają się dla mieszkańców coraz bardziej uciążliwe, m.in. przez wymuszanie na nich płacenia za przejazd łapówek. W mieście trwa też regularna wymiana ognia pomiędzy zbrojnymi bandami, które powołują się często na swoje rebelianckie pochodzenie i roszczą sobie prawo do kontroli nad danym terenem.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło: http://ozyism.blogspot.com/2011/11/mercenaries-from-misrata-ready-for-war.html
Fot.: publicintelligence.net

Czytany 53770 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04