sobota, 28 maj 2011 07:43

Indie i Afryka wzywają do zaprzestania bombardowań Libii

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

summit  ECAG

Po zintensyfikowaniu w ostatnim czasie bombardowań Libii, Indie dołączają do krytyków natowskiej operacji. Podczas Drugiego Forum Indyjsko-Afrykańskiego w Addis-Abebie (Etiopia) wydano oświadczenie wzywające do natychmiastowego zaprzestania przemocy i uzgodnienia warunków pokojowych.

Uczestnicy przypomnieli także treść rezolucji ONZ, podkreślając, że wszelkie działania NATO „powinny być zgodne z duchem i literą tych rezolucji”.

Deklaracja wzywa strony konfliktu do starań o polityczne i pokojowe rozwiązanie konfliktu w duchu dialogu. Indie i 15 państw afrykańskich, (w tym z Libia), która również wzięła udział w szczycie, wyrazili swoje poparcie dla starań Unii Afrykańskiej dążącej do wprowadzenia procesu pokojowego.

Doszło również do dwustronnego spotkania ministrów spraw zagranicznych Libii Abdala al-Lattiego z jego indyjskim odpowiednikiem S.M. Krishną. Indyjski minister potępił coraz brutalniejsze naloty NATO i wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni, w celu możliwości wypracowania trwałego i pokojowego rozwiązania konfliktu.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło:
http://www.hindu.com/2011/05/26/stories/2011052657681200.htm

fot. au.int

Czytany 36855 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04