wtorek, 21 luty 2012 06:17

Zwolennicy Assada demonstrowali w południowej Turcji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

demonstrators_syria


  ECAG

Zwolennicy syryskiego prezydenta Baszara al-Asada zorganizowali w niedzielę 19.02 demonstrację w południowej Turcji, w mieście Antakya w pobliżu granicy z Syrią – donoszą reporterzy telewizji Press TV.  

Setki Syryjczyków manifestowało swoje poparcie dla prezydenta Bashara al-Assada, oraz potępiło międzynarodowe próby wymierzone przeciwko syryjskiemu rządowi. Demonstranci skandowali imię syryjskiego prezydenta i wzywali go do „oparcia się przeciwko obcym naciskom wymierzonym w Damaszek”. Demonstracja w Antakya miała miejsce kilka dni po tym gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło nie wiążącą rezolucję z 16 lutego wspierającą plan Ligii Arabskiej dotyczący niepokojów w Syrii.

Syryjski ambasador przy ONZ Bashar Jaafari stwierdził po głosowaniu, że rezolucja „doprowadzi tylko do zaostrzenia kryzysu i zwiększenia przemocy w całym regionie”. Jaafari dodał, że ONZ znalazła się w niebezpieczeństwie bycia wykorzystanym przez  „niektóre państwa członkowskie” jako forma ochrony dla „grup zbrojnych terrorystów” w Syrii.

Syria doświadcza niepokojów od połowy marca 2011 roku. Pojawiają się demonstracje zarówno zwolenników jak i przeciwników prezydenta Assada. Zachód i elementy opozycji o przemoc oskarżają rząd. Damaszek odpowiedzialnością za zamieszki obwinia „wyjętych spod prawa sabotażystów, i uzbrojone grupy terrorystów”, których działania, jak twierdzi, zostały przygotowane poza granicami kraju.

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.presstv.ir/detail/227544.html
Czytany 2757 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04