Wydrukuj tę stronę
sobota, 22 czerwiec 2013 09:31

Włoski dżihadysta zabity w Syrii

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

italian_jihadist  ECAG

Włoska agencja prasowa ANSA (Agenzia Nazionale Stampa Associata) opublikowała nazwisko poległego w Syrii włoskiego dżihadysty. To dwudziestoletni pochodzący z Genui Giuliano Ibrahim Delnevo, który przeszedł na islam i stał się radykalnym salafitą w 2008 r. 

W 2012 r. przybył do Syrii, by wziąć udział w „świętej wojnie”, uzbrojonych przez państwa zachodnie i monarchie Zatoki Perskiej, grup rebelianckich przeciwko syryjskiemu rządowi.

Włoska agencja podaje, że prokuratura z Genui prowadzi dochodzenie w stosunku do młodych ludzi podejrzanych o powiązania z grupami terrorystycznymi. Według informacji pochodzących z konta portalu społecznościowego Facebook, młody Włoch fascynował się postacią palestyńskiego duchownego Abdullaha Azzama, głoszącego fundamentalistyczne poglądy, będąc swego czasu reprezentantem Osamy Bin Ladena.

W niejasnych okolicznościach, podczas prowadzonego dochodzenia „pozwolono” podejrzanemu włoskiemu radykałowi dostać się do Syrii by dołączyć do grup zbrojnych, w których walczą najemnicy z kilkudziesięciu krajów świata.

Fot. ansa.it
Źródła: http://www.corriere.it/International/english/articoli/2013/06/19/syrian.shtml
http://www.ansa.it/web/notizie/rubriche/english/2013/06/18/Italian-killed-Syria-being-probed-terrorism_8889669.html

Czytany 3618 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04