piątek, 19 październik 2012 08:29

Warszawskie spotkanie solidarności między narodami: syryjskim i tureckim

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

demonstrant  ECAG

Środowisko Syryjczyków mieszkających w Polsce organizuje kolejne spotkanie celem zamanifestowania niechęci wobec polityki zaostrzania relacji syryjsko-tureckich. W jego planie, które ma mieć zamknięty charakter (władze miasta nie wyraziły zgody na manifestację) przewidziane jest: złożenie kwiatów, zapalenie zniczy w hołdzie ofiarom przemocy, oraz podniesienie flag: syryjskiej i polskiej. 

Spotkanie odbędzie się w sobotę 20.10.2012 o godz. 12.00 w południe w Warszawie na ul. Goszczyńskiego 9, przed ambasadą Syryjskiej Republiki Arabskiej. Następnie planowany jest przemarsz zgromadzonych pod ambasadę Turcji w Warszawie przy ul. Antoniego Malczewskiego 32 (200 m od ambasady Syrii).

W ambasadzie tureckiej planowane jest wręczenie noty, wyrażającej sprzeciw wobec polityki rządu tureckiego. Zdaniem manifestantów nie liczy się on z opinią większości tureckiego społeczeństwa. Jest ono przeciwne parciu do konfrontacji z Syrią i aktywnemu popieraniu rebeliantów powiązanych z Al-Kaidą, czemu dawano wielokrotnie wyraz w wielosettysięcznych (przemilczanych przez media) pacyfistycznych manifestacjach w Turcji, podczas których akcentowano bliskość narodów: syryjskiego i tureckiego.

To już kolejne tego typu wydarzenie w Warszawie. Podobne protesty odbywają się też w innych stolicach europejskich. Gromadzą one coraz więcej uczestników. Są one również okazją do usłyszenia racji drugiej strony konfliktu w Syrii, która z reguły jest mocno dyskredytowana w mediach.

Źródło: http://www.facebook.com/SyryjskaSpolecznoscWPolsceAljalytAlswrytFyBwlnda
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Fot. J.w.


Czytany 4516 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04