wtorek, 26 luty 2013 08:14

Turecka policja rozpędziła demonstrację solidarności z Syrią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tur_protest09  ECAG

Turecka policja użyła siły, by ​​rozpędzić demonstrację przeciwników polityki premiera Recepa Tayyipa Erdogana wobec Syrii. Sytuacja miała miejsce w graniczącej z Syrią południowej prowincji Hataya.

Formalnym powodem rozpędzenia demonstracji była, według telewizji Press TV, odmowa dobrowolnego przerwania demonstracji.

Uczestnicy akcji wyszli na ulice z hasłami zaprzestania ingerencji władz tureckich w wewnętrzne sprawy syryjskiego sąsiada i wstrzymania wsparcia dla bojowników walczących przeciwko syryjskiej armii. Prócz tego demonstrujący domagali się demontażu i wywiezienia z kraju kompleksów obrony przeciwrakietowej Patriot. 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Turcją wstrząsały wielotysięczne demonstracji przeciwko rozmieszczenia amerykańskich rakiet Patriot i obecności obcych wojsk na terenie kraju.

System rakietowy rozpoczął działalność około miesiąc temu. Ankara twierdzi, że jego zainstalowanie jest konieczne w celu przeciwdziałania "zagrożeniu" płynącemu z Syrii. Damaszek nazwał ten ruchu "prowokacyjnym".

Na podst. http://www.rbc.ru/fnews.open/20130224102837.shtml; http://www.presstv.ir/detail/2013/02/24/290513/turkish-police-disperse-prosyria-demo/

Czytany 4040 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04