poniedziałek, 04 listopad 2013 08:25

'Takfiryści w Syrii powodują wzrost islamofobii na świecie'

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Syria-militants  ECAG

Starszy irański duchowny sunnicki powiedział w czwartkowym (31.10.) wywiadzie dla irańskiej stacji telewizyjnej Press TV, że wspierani przez zagranicę takfiryści, operujący w Syrii, powodują rozprzestrzenianie się na świecie islamofobii. Molavi Abdolhamid Ismaelzahi opisał bojowników walczących przeciwko rządowi prezydenta Syrii Bashara al-Assada jako „ekstremistycznych dewiantów".

„Uciekając się do przemocy i ekstremizmu, takfirystyczni rebelianci sieją nienawiść nie tylko w świecie muzułmańskim. Rodzi się ona również wśród nie-muzułmanów i skierowana jest wobec muzułmanów" – podkreślił duchowny.

Stwierdził również, że grupy, te próbują monopolizować islam przez klasyfikowanie wszystkich innych jako niewierzących. M. A. Ismaelzahi wezwał wszystkie ugrupowania takfirystyczne, by zaakceptowały racjonalizm i prawdziwe nauki islamu oraz zrezygnowały z przemocy i ekstremizmu.

Syryjski kryzys, który przerodził się w regularną wojnę, trwa od 2011 r. Grupy takfirystycznych rebeliantów, mimo wypływających do mediów coraz to nowych informacjach o ich okrucieństwie, wspierają państwa zachodnie oraz ich regionalni sojusznicy – głównie Katar, Arabia Saudyjska oraz Turcja.

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2013/11/01/332330/syria-militants-spreading-islamophobia/

Czytany 4965 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04