Wydrukuj tę stronę
sobota, 06 lipiec 2013 10:19

Syryjskie wojsko likwiduje grupy rebeliantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syrian_al_kaida  ECAG

Jak podaje irańska telewizja Press TV, syryjska armia rządowa, w swoich sprawozdaniach z 4 lipca, donosi o sukcesach w likwidacji grup uzbrojonych fanatyków religijnych na obszarze całego państwa.

Raporty donoszą, że  armia skonfiskowała podczas operacji znaczące ilości broni i sprzętu komunikacyjnego na północnych i południowych obrzeżach Damaszku, likwidując stanowiska takfirystów, m.in. w położonej na południu od stolicy miejscowości Herjjira. Jednostki armii rządowej zniszczyły, wg źródeł oficjalnych, magazyn, w którym produkowano materiały wybuchowe, zniszczono również tunel, wykorzystywany przez rebeliantów.

Ponadto raporty podają, że dziesiątki rebeliantów zginęło również w północno-zachodniej części strategicznego miasta Aleppo i w jego okolicach w trakcie starć z syryjskimi wojskami, którym udało się zniszczyć działa moździerzowe, ciężkie karabiny maszynowe i amunicję.

W zachodnich dzielnicach miasta Homs, syryjska armia zadała dotkliwe starty grupom zbrojnym. Oddziały lojalistów zlikwidowały lub raniły również kilkoro bojowników w miastach i wsiach prowincji Idlib, zwiększając presję na rebelianckie kryjówki.

Oddziały wojskowe prowadziły także operacje w centralnej części miasta Hama likwidując grupę uzbrojonych rebeliantów i niszcząc składy broni.

Podobne działania były prowadzone także we wsiach niedaleko nadmorskiego miasta Latakija w zachodniej Syrii.

W rozmowie z syryjskim dziennikiem Al-Thawraon opublikowanej 4 lipca, prezydent Bahar Al-Assad stwierdził, że „opozycja i jej zagraniczni mocodawcy wyczerpali możliwości wszystkich swoich narzędzi zaangażowanych w spisek przeciwko Syrii”.

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2013/07/05/312357/syria-army-kills-groups-of-takfiris/ 
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Fot. publicintelligence.net
Czytany 4387 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04