sobota, 09 listopad 2013 11:20

Syryjska armia odbija kluczowe obszary pod Damaszkiem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

damaszek_ostrzal  ECAG

Syryjska armia rządowa odzyskała kluczowe obszary na południe od Damaszku, kontrolowane dotychczas przez rebeliantów – podały syryjskie media państwowe. Siły lojalistyczne przejęły pełną kontrolę nad miejscowością Sbeineh na południe od syryjskiej stolicy, wypierając z niej „terrorystów”,  jak określa się w rządowych mediach, wspieranych przez Zachód rebeliantów. 

Działające w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOPW) stwierdziło, że w miejscowości tej znajdowała się jedna z ważniejszych baz rebelianckich, dla operujących pod Damaszkiem bojowników zbrojnej opozycji. 

Zajmowanie Sbeineh było transmitowane przez syryjską telewizję państwową. „Nasza bohaterska armia przejęła kontrolę... nad Sbeineh... w pobliżu Ghazalah w prowincji damasceńskiej, po rozbiciu ostatnich istniejących tam pozycji terrorystów”. Rami Abdel Rahman, z SOPW powiedział, że armia była wspierana przez libańskich bojowników Hezbollahu i inne prorządowe bojówki. W wyniku tej operacji wszystkie drogi zaopatrzenia dla rebeliantów z południa Damaszku zostały obecnie praktycznie odcięte.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-24849809

Czytany 3267 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04