piątek, 31 maj 2013 08:31

Senator McCain sfotografowany z syryjskim rebeliantem-porywaczem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

McCain_kidnapper  ECAG

Amerykański senator John McCain został podczas swojego nielegalnego przekroczenia granicy syryjsko-tureckiej sfotografowany z syryjskim rebeliantem, zamieszanym w porwanie 11, pochodzących z Libanu, szyickich pielgrzymów, poinformowały w czwartek (30.05) libańskie gazety za agencją Reuters. 

Republikański senator jest zdeklarowanym zwolennikiem amerykańskiej pomocy wojskowej dla rebeliantów, walczących z syryjską armią rządową. Mc Cain wygłosił, za syryjską granicą krótkie ale treściwe przemówienie do liderów grup rebelianckich.

Stwierdził, że USA powinny zlokalizować „właściwych ludzi”, by w szeregi rebeliantów nie przenikali radykalni islamiści. Nie przeszkadzało to jednak McCainowi fotografować się z ludźmi związanymi z porwaniem pielgrzymów informuje – Daily Star. Dziennik napisał również, że na fotografii widać jak J. McCain stoi obok Mohammada Noura, który został rozpoznany przez dwóch uwolnionych zakładników jako rzecznik i fotograf Brygady Północnej Burzy – organizacji, która stała za porwaniem pielgrzymów.

To pokazuje trudności z rozpoznaniem przez Zachód rebelianckich sił, z jakimi ma do czynienia i efekty w postaci sekciarskich walk przy granicy libańsko-syryjskiej. Przedstawiciel J. McCaine’a powiedział, że nikt z ludzi, z którymi spotkał się senator nie przedstawił się jako Nour i że intencją McCaina nie było spotkanie się z nim.

„Wielu Syryjczyków, których pozdrowił senator McCain prosiło o to, by móc zrobić sobie z nim zdjęcie i jak zawsze senator się zgodził. Jeśli osoba, która sfotografowała się z senatorem McCainem to rzeczywiście Mohammad Nour to jest to godne pożałowania” – powiedział rzecznik senatora Brian Rogers.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Na podst. http://news.yahoo.com/u-senator-mccain-pictured-syrian-rebel-kidnapper-paper-172141362.html
Czytany 4418 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04