poniedziałek, 14 styczeń 2013 05:50

Rosyjski statek desantowy z oddziałem specjalnym płynie do Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

rus_statek  ECAG

Duży statek desantowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej „Saratow” kieruje się ku wschodnim rejonom Morza Śródziemnego – poinformowały w czwartek (10.01) źródła dyplomatyczno-wojskowe, zaznaczając, że statek kieruje się do bazy logistycznej rosyjskiej marynarki wojennej, która znajduje się w syryjskim porcie Tartus. 

„W poniedziałek  ‘Saratow’ wziął na pokład kilka pojazdów wojskowych i oddział wojsk specjalnych. W środę statek bezpiecznie przepłynął przez cieśniny Bosfor i Dardanele, obecnie przebywa na Morzu Egejskim” – poinformowały źródła agencję Interfax.

Według nich statek miał w piątek spotkać się z grupą okrętów Floty Czarnomorskiej, wypełniających bojowe zadania w rejonie Morza Śródziemnego. „W następnym (obecnie – przyp. tłum.) tygodniu ‘Saratow’ trafi do syryjskiego portu Tartus, gdzie znajduje się punkt obsługi materialnej i technicznej Marynarki Wojennej Rosji" – poinformowały źródła dyplomatyczno-wojskowe.

Przypomnijmy, że również duże desantowe statki „Azow” i „Nikołai Filczenkow”  pod koniec grudnia ubiegłego roku wypłynęły z portu w Noworosyjsku do syryjskiego portu Tartus mając na pokładzie żołnierzy sił specjalnych piechoty morskiej i kilka pojazdów wojskowych.

Źródło: http://www.vz.ru/news/2013/1/10/615235.html

Czytany 5224 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04