poniedziałek, 02 wrzesień 2013 15:04

Ron Paul nazwał atak chemiczny w Syrii operacją 'fałszywej flagi'

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

rpaul  ECAG

Były amerykański kongresman Ron Paul i kandydat na prezydenta USA, poinformował, że atak z bronią chemiczną przeprowadzony w Syrii był operacją „fałszywej flagi”, przeprowadzoną prawdopodobnie przez wspierane przez USA grupy rebeliantów. 

Waszyngton oskarżył syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada o przeprowadzenie chemicznego ataku 21 sierpnia i przygotowuje, jak to nazywa „militarną odpowiedź”. „Nie mamy absolutnej pewności, kto użył gazu” – powiedział w środę (28.08) w rozmowie z telewizją Fox News były republikański senator z Teksasu.

„Grupą, która najwięcej zyskała na tym ataku jest Al-Kaida. Rozpylili jakiś gaz, jacyś ludzie umierają i obwinia się za to Assada” – stwierdził R. Paul. Zauważył również, że kwestia interwencji wojskowej w Syrii jako żywo przypomina scenariusz wykorzystany w 2003 r. przed atakiem na Irak, kiedy USA oskarżyły ówczesnego przywódcę irackiego Saddama Husajna o posiadanie zasobów „broni masowego rażenia”. Te doniesienia zostały później całkowicie zdyskredytowane.

„Wystarczy przypomnieć sobie jak wiele kłamstw powiedziano nam o Saddamie Husajnie przed przygotowaniami wojennymi. Była to niewątpliwa propaganda. To dzieje się cały czas. Myślę, że była to operacja «fałszywej flagi» – stwierdził na koniec były senator.

Amerykanie opublikowali raport wywiadu w piątek (30.08), twierdząc, że to rząd syryjski był odpowiedzialny za atak chemiczny. Władze w Damaszku zdecydowanie odrzucają te zarzuty. W sobotę (31.08.) prezydent Barack Obama, który wcześniej określił użycie broni chemicznej jako przekroczenie „czerwonej linii”, ogłosił, że Waszyngton powinien zaatakować Syrię. Zapowiedział jednak, ze będzie dążyć do zgody Kongresu w tej sprawie.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2013/09/02/321665/ron-paul-syria-gas-attack-a-false-flag/
Czytany 3157 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04