poniedziałek, 05 listopad 2012 09:38

Rebelianci zabili ponad stu cywili w syryjskim mieście Harem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syr_rebel02  ECAG

Jak podaje irańska agencja informacyjna Fars, rebelianckie ugrupowania zbrojne w Syrii są odpowiedzialne za zabicie w ostatnich dniach setek cywilnych mieszkańców położonego 55 km na Zachód od Aleppo w prowincji Idlib miasta Harem.

Ugrupowania rebelianckie miały, zdaniem agencji, dokonać w tym mieście w czwartek (1.11.) zbrodni przeciwko ludzkości. Rebelianci przypuścili atak rakietowy na dzielnicę al-Hee Kala, używając ciężkiej broni, w tym rakiet. W wyniku tego ataku zginęło ponad stu cywilnych mieszkańców miasta.

W ciągu ostatnich pięciu dni była to druga tego typu „akcja” na tym terenie z wykorzystaniem broni ciężkiej. Obszar ten jest otoczony przez grupy uzbrojonych rebeliantów. Według agencji Fars, od momentu okrążenia zabito ponad 100 osób, liczba rannych przekroczyła 400.

To kolejny przykład pokazujący, że ugrupowania zbrojne w Syrii walcząc z rządem i wojskami rządowymi uciekają się do atakowania cywili. Winą w mediach zachodnich bardzo często obarcza się natomiast rząd syryjski.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Na podst: http://russian.irib.ir/news/blizhni-vastok/item/158344
Czytany 6106 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04