wtorek, 28 wrzesień 2010 11:59

Szansa na dialog gruzińsko-osetyjsko-abchaski?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

ECAG/Osinform

Opozycyjna, gruzińska Partia Pracy wezwała Tbilisi, Cchinwali i Suchumi do wspólnego dialogu na rzecz pokoju pomiędzy trzema zwaśnionymi stronami.

Jak poinformował sekretarz ds. międzynarodowych gruzińskiej Partii Pracy – Nestan Kirtadze, jego ugrupowanie ogłosiło dzień 27 sierpnia początkiem dialogu gruzińsko-południowoosetyjskiego i gruzińsko-abchaskiego, na rzecz pokoju i rozwiązania najtrudniejszych kwestii w bilateralnych relacjach. Kirtadze podkreślił, że dialog może przynieść rezultaty jeśli tylko strony wyrażą nim zainteresowanie.

Na oświadczenie Kirtadze pozytywnie zareagował prezydent Południowej Osetii. Eduard Kokojty stwierdził, że jest gotowy do dialogu z „progresywnymi i zdrowymi siłami politycznymi w Gruzji”. Południowoosetyjski prezydent podkreślił, że jest otwarty na wszelkie działania mające przynieść rezultat w postaci przyjaznych stosunków pomiędzy sąsiadami, wyrażając jednocześnie nadzieję, że gruzińscy politycy nie będą wykorzystywać tej kwestii jedynie jako elementu politycznego PR.

Czytany 4796 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04