środa, 05 sierpień 2009 09:47

Nowy premier Osetii Płd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ECAG-Kaukaz

Nowym premierem Osetii Południowej najprawdopodobniej zostanie Wadim Browcew - dotychczasowy dyrektor generalny firmy budowlanej z Czelabińska „Вермикулит", która bierze udział m.in. w budowie obiektów olimpijskich na zimową olimpiadę w Soczi w 2014 r. O fakcie poinformowało dzisiejsze wydanie dziennika Kommiersant i agencja Regnum.

Jego kandydatura została zarekomendowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Federacji Rosyjskiej. Ostateczna decyzja ma zapaść jeszcze dzisiaj podczas głosowania w parlamencie osetyńskim. Wszystko jednak wskazuje, że pomimo istnienia dwóch innych kandydatów, fotel premiera dla Bułancewa jest przesądzony.

3 sierpnia prezydent Osetii Płd. Eduard Kojkoty zdymisjonował gabinet dotychczasowego premiera Asłanbeka Bułacewa. Bułancew nigdy formalnie nie objął swoich obowiązków premiera, a także nigdy, jako premier, nie znalazł na terytorium tego kraju. Jak się ocenia, za dymisją Bułancewa stał prezydent Władimir Putin, który już wcześniej już dał to do zrozumienia podczas obchodów 64. obchodów rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Na uroczystościach składaniu życzeń przedstawicielom rządów państw WNP powitał tylko premiera Abchazji Aleksandra Ankaba, jednocześnie ignorując osetyńskiego premiera.


Czytany 6227 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04