czwartek, 10 wrzesień 2009 15:05

Leonid Swiridow: Wenezuela uznała Abchazję i Osetię Południową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

alt Leonid Swiridow

Wenezuela uznaje niepodległość Osetii Południowej i Abchazji" - poinformował w Moskwie prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Chavez powiedział prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi, że Wenezuela uznaje niepodległość „od dzisiaj".

Oświadczenie to zostało przyjęte przez stronę rosyjską z zadowoleniem.  „Dziękuję. Wygłosił pan szereg ważnych deklaracji. Obecnie powiedział pan o uznaniu dwóch nowych państw" -  oznajmił Miedwiediew na początku spotkania z Chavezem w swej rezydencji w Barwisze pod Moskwą.

Rosyjski prezydent zaznaczył, że „uznanie (niepodległości Osetii Południowej i Abchazji) jest suwerenną sprawą każdego państwa". „Ale nam nie jest obojętny los tych państw i chciałbym wyrazić panu wdzięczność za podjęcie tej decyzji" - oświadczył.

Chavez dodał: „Wkrótce podejmiemy kroki w celu ustanowienia stosunków dyplomatycznych z tymi państwami".

Także prezydent Abchazji Siergiej Bagapsz podziękował Chavezowi, obiecując „rozwój jak najściślejszych więzów politycznych i gospodarczych z Wenezuelą".

Wenezuela jest trzecim państwem na świecie, które uznało niepodległość Osetii Południowej i Abchazji - po Rosji i Nikaragui.

Czytany 5630 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04