poniedziałek, 05 wrzesień 2011 08:37

Kuba nie uznaje libijskiej Narodowej Rady Tymczasowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cuba  ECAG

Kubański minister spraw zagranicznych oświadczył w sobotę (4.09), że Kuba nie uznaje legalności Narodowej Rady Tymczasowej, czego konsekwencją jest odwołanie kubańskich dyplomatów z Trypolisu. „Kuba nie uznaje Narodowej Rady Tymczasowej ani żadnej innej tymczasowej władzy, za legalny uznać może tylko rząd, który nie ucieka się do obcych interwencji i szanuje wolną, suwerenną wolę jedynie libijskiego narodu” - stwierdziło w swoim komunikacie kubańskie ministerstwo.

Komunikat podkreśla, że Kuba odwołała swojego ambasadora i jego obecnego pierwszego sekretarza z Trypolisu, którzy „którzy mimo wielkiego ryzyka towarzyszyli Libijczykom w tragicznych dla nich momentach”. W komunikacie pojawiają się również oskarżenia pod adresem NATO, libijscy dyplomaci byli „świadkami bombardowań NATO w wyniku czego śmierć poniosło wielu niewinnych cywilów.”

Kuba (będąca od początku przeciwko bombardowaniom) twierdzi, że natowska interwencja tylko „zaognia konflikt i przeszkadza libijskiemu narodowi w pokojowym rozwiązaniu kryzysu”.

Kuba oskarża także NATO o „zabijanie tysięcy ludzi stosowanie wulgarnych usprawiedliwień na temat <ochrony ludności cywilnej>, oraz ignorowanie konstruktywnej inicjatywy Unii Afrykańskiej i innych krajów.”

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło: http://french.cri.cn/781/2011/09/04/1s252933.htm

Fot. Wikipedia

Czytany 32889 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04