wtorek, 17 sierpień 2010 16:29

Alan Plijev: Gruzja odpowiada za akty terrorystyczne w Osetii Południowej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

ECAG/Osinform

Według wiceszefa dyplomacji Osetii Południowej, Alana Plijeva, władze Gruzji są odpowiedzialne za mające miejsce w ostatnich latach ataki terrorystyczne na terytorium tego parapaństwa.

Według wiceministra spraw zagranicznych Osetii Południowej Alana Plijeva, gruzińskie władze są odpowiedzialne za ataki terrorystyczne na terenie jego kraju w ostatnich latach. Plijev odniósł się do opublikowanego przed kilkoma dniami raportu amerykańskiego Departamentu Stanu na temat terroryzmu w 2009 roku.

„Osetia Południowa od dawna cierpiała z powodu ataków terrorystycznych, za którymi stały gruzińskie władze, a ginęły w nich nawet dzieci. Chciałbym przypomnieć o tym amerykańskiemu Departamentowi Stanu, który pisze o wkładzie Gruzji w walkę z terroryzmem” — powiedział Plijev. Raport Departamentu Stanu USA stwierdza m.in. że władze w Tibilisi nie sprawują kontroli nad granicami Osetii Południowej z Rosją i Abchazji z Rosją, co wiąże się z niekontrolowanym przepływem towarów, ludzi oraz innych „niebezpiecznych ładunków”.

Czytany 6966 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04