poniedziałek, 03 sierpień 2009 15:24

'Wielki powrót' z 60 mld USD

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ECAG-Kaukaz
Władze Azerbejdżanu przygotowały program powrotu osób przesiedlonych na terytorium Górskiego Karabachu pod nazwą "Wielki Powrót". Jak zauważył zastępca premiera Azerbejdżanu i przewodniczący Państwowej Komisji ds. uchodźców i przesiedleńców, Ali Hasanov, jego koszt szacowany jest na ok. 60 mld USD.

Jednakże, jak podkreślił Hasanov, suma nie została jeszcze dokładnie sprecyzowana, co odbędzie się dopiero po powrocie przesiedleńców. Hasanov podkreślił też , że powodzenie programu, zależy od sytuacji politycznej w regionie, a przede wszystkim  rozstrzygnięcia konfliktu w Karabachu. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia procesu, który nastąpi po podpisaniu traktatu pokojowego - powiedział Hasanov.

Wicepremier poinformował, że program został przedyskutowany, co do wymogów, z organizacjami międzynarodowymi, finansowymi i zagranicznymi przedstawicielstwami. W dokumencie znalazły odzwierciedlenie wszystkie etapy procesu - od rozminowania terytoriów, przywrócenia infrastruktury, realizacji nowych programów gospodarczych, do zasad powrotu przymusowych przesiedleńców i stworzenia im miejsc pracy.


Czytany 2864 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04