×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 28 maj 2010 08:16

5 rosyjskich deputowanych uznanych za persona non grata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ECAG na podst. RIA Novosti

Jak poinformowało azerskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pięciu członków rosyjskiej Dumy, którzy przybyli na obserwację wyborów parlamentarnych w Górskim Karabachu, zostało uznanych za persona non grata.

Jak podkreślił rzecznik prasowy azerskiego ministerstwa, Elkhan Pulukhov, decyzja podjęta wobec Rosjan jest nieodwracalna, dodając, że ich udział w monitoringu wyborów był „celową złośliwością”. Jak stwierdził jeden z Rosjan, Konstantin Zatulin, działania azerskiego MSZ są demonstracją. Zatulin dodał, że już nie po raz pierwszy przebywał na misji obserwacyjnej w Górskim Karabachu.

Wybory parlamentarne w tej separatystycznej republice odbyły się 23 maja, przy frekwencji wynoszącej prawie 68%. O przekroczenie sześcioprocentowego progu wyborczego, wymaganego do znalezienia się w 33 osobowym parlamencie, walczyły cztery partie: trzy prorządowe – Wolna Ojczyzna, Demokratyczna Partia Artsakh, Dashnaktsutiun, oraz jednak opozycyjna Partia Komunistyczna. Obserwowało je prawie 70 międzynarodowych obserwatorów m.in. z Francji, Rosji, USA, Włoch, Niemiec, Grecji i Wielkiej Brytanii. Władze w Baku określiły wybory jako „nielegalne”.

Czytany 5569 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04