Info ECAG: Wybory w Abchazji bez niespodzianki

wtorek, 02 wrzesień 2014 06:04

chadzimba  Info ECAG

Tak jak oczekiwano – prezydentem Abchazji już w pierwszej turze został Raul Chadżimba, weteran kolejnych elekcji i ekswiceprezydent republiki, główna postać majowych protestów, które doprowadziły do obalenia Aleksandra Ankwaba.

flag_abch3  Info ECAG

Czworo kandydatów ubiega się o prezydenturę w przedterminowych wyborach w Abchazji, rozpisanych na 24 sierpnia, wskutek obalenia poprzedniego przywódcy – Aleksandra Ankwaba.

Abchazja_mapeczka  Info ECAG

Walery Ramszuchowicz Bganba, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Abchazji oficjalnie przejął obowiązki głowy państwa po obalonym prezydencie Aleksandrze Ankwabie. Ten rzecz jasna nie uznaje faktów dokonanych w zrewoltowanej republice. 

Bagapsz


  Gregory Tinsky

Wczoraj nad ranem w moskiewskim szpitalu klinicznym numer 3 zmarł prezydent Republiki Abchaskiej - Sergiej Bagapsz. Przyczyną zgonu 62-letnego, abchaskiego polityka był rak płuc.

Leonid Swiridow: Miedwiediew w Abchazji

niedziela, 08 sierpień 2010 02:00

alt Leonid Swiridow

Dzisiaj przypada rocznica wybuchu wojny Gruzji z Rosją, która rozpoczęła się w 2008 roku. Także dzisiaj prezydent Rosji, Dimitrij Miedwiediew odwiedził Abchazję. Wizyta Miedwiediewa nie była zapowiadana - podkreślają media.

 
ECAG/Osinform

Abchaska delegacja we wtorkowej rundzie genewskiego dialogu poświęconemu bezpieczeństwu na Zakaukaziu, będzie reprezentowana częściowo, a w konsekwencji może całkowicie wstrzymać swoje uczestnictwo. W związku z tym, że Gruzja i zachodni partnerzy celowo nie chcą poruszać tematu umowy o niestosowaniu sił. Poinformował o tym fakcie przedstawiciel prezydenta Abachazji w genewskich konsultacjach Wiaczesław Czirikba.

ECAG-Kaukaz na podst. Osinform
W Abchazji zanotowano oficjalnie pierwszy przypadek zachorowania na świńską grypę, spowodowaną wirusem AH1N1. Taką informację przekazał Minister Zdrowia republiki Zurab Marshania.
ECAG-Kaukaz/Osinform/Niezawisimaja Gazeta
Gruzja rozważa wystosowanie międzynarodowego listu gończego za prezydentami Osetii Południowej Eduardem Kojkotym i Abchazji Siergiejem Bagapszem. Niedawno w tej sprawie wypowiadał się wiceprzewodniczący gruzińskiego parlamentu Paata Davitaia, który stwierdził, że obydwie głowy państw można oskarżyć o przestępstwa przeciwko ludzkości.

"Turcja oficjalnie handluje z Abchazją"

czwartek, 29 październik 2009 13:01
Osinform/RIA Novosti

Takie słowa padły z ust ambasadora tureckiego w Moskwie Khalila Akinci, w wywiadzie, jakiego udzielił dzisiaj dziennikowi „Niezawisimaja Gazieta". Dyplomata, przy okazji, potępił postępowanie Gruzinów z tureckim tankowcem  Buket, który został zatrzymany w sierpniu tego roku na otwartych wodach Morza Czarnego. Przypominamy, że wówczas strona abchaska zdecydowała się złożyć skargę do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza (ITLOS) z oskarżeniem Gruzji o stosowanie aktów piractwa.

Czekamy na olimpiadę w Soczi

sobota, 17 październik 2009 12:08

ECAG-Kaukaz na podst. Washington Times
Czekamy na olimpiadę w Soczi Prezydent Siergiej Bagapsz o Abchazji dla Washington Times
W Washington Times ukazał się artykuł prezydenta Abchazji Siergieja Bagapsza, w którym opisuje on obecne położenie swojego kraju.
Strona 1 z 2