piątek, 07 wrzesień 2012 09:29

Pakistan: 'Interwencja w Syrii doprowadzi do chaosu i zniszczeń'

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

pakist_flag  ECAG

„Ingerencja w wewnętrzne sprawy Syrii doprowadzi do rozpadu kraju i destabilizacji całego region” – powiedział dziennikarzom w Moskwie po czwartkowym (6.09) spotkaniu z wykładowcami Akademii Sztabu Generalnego były szef pakistańskiego wywiadu ISI generał porucznik Asad Durrani.

Gen. Durrani przebywał w Rosji z prywatną wizytą w przeddzień wizyty w Pakistanie szefa Sztabu Generalnego rosyjskich sił zbrojnych generała armii Nikołaja Makarowa oraz wizyty w Moskwie głównodowodzącego pakistańskich sił lądowych generała Kiani.

„Podejście do rozwiązania problemu w Syrii powinno być takie samo jak do Afganistanu – nieingerowanie w wewnętrzne sprawy kraju. Jeśli dojdzie do zmiany reżimu tak, jak w Egipcie, to doprowadzi to do destabilizacji regionu, do ruiny i zniszczenia kraju, nie powstanie nic innego jak tylko chaos” – powiedział Durrani. Pakistan przychyla się do takiego rozwiązania syryjskiego kryzysu.

Durrani jednocześnie zaznaczył, że nie ma w społeczeństwie pakistańskim jednomyślności w kwestii tego jak wpływać na rozwiązanie syryjskiego kryzysu. "Z jednej strony istnieją zwolennicy stanowiska Iranu (proasadowskiego) z drugiej Arabii Saudyjskiej (antyasadowskiego), będącej sojusznikiem Pakistanu" – podkreślił były szef wywiadu tego kraju.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Na podst.: http://rus.ruvr.ru/2012_09_06/Pakistan-Intervencija-v-Siriju-privedet-k-razvalu-i-haosu/
Czytany 3911 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04