piątek, 11 maj 2012 19:40

Opozycja przegrała wybory w Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

voting02

  ECAG

W wyborach parlamentarnych w Syrii stanowcze zwycięstwo odniósł blok „Jedności Narodu”, który wspiera w kraju obecnego prezydenta, Bashara al-Asada. Według doniesień mediów, wraz z członkami prorządowego bloku do Rady Ludowej (syryjski odpowiednik parlamentu) dostała się także grupa działaczy niezależnych.

Kandydaci koalicji „dla zmian pokojowych” do parlamentu się nie dostali. Według przewodniczącego komisji wyborczej Halafa al-Azzaui’ego oficjalne wyniki wyborów zostaną ogłoszone na konferencji prasowej po ostatecznym podliczeniu głosów. 

Azzaui zaznaczył również, że w miniony wtorek (8.05.) przeprowadzono powtórne głosowanie w dwóch stołecznych lokalach wyborczych. Nieprawidłowości odnotowano w mieście Al-Hasaka na północnym wschodzie Syrii, gdzie również powtórzone zostanie głosowanie w kilku obszarach. 

Według syryjskiego dziennika „Al-Wata”, frekwencja wyniosła 58 procent. Prawo głosu posiadało 14,6 milionów obywateli. Na wyniku wyborów zaważył także bojkot sporej części pozostałych ugrupowań opozycyjnych, które dążą do obalenia klanu Asadów, często stosując metody zbrojne i terrorystyczne. Wybory, nazwane w zachodnich mediach farsą, pokazały jednak, że obecne władze syryjskie zdają sobie sprawę z konieczności dopuszczenia do głosu pozostałych środowisk politycznych. Próby dojścia do porozumienia w sposób pokojowy z częścią opozycji wciąż jednak zawodzą. Winą za ten stan rzeczy obarczane są państwa zachodnie, które aktywnie popierając opozycję zbrojną dążą do obalenia obecnego reżimu syryjskiego.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=789588&cid=9
Czytany 3266 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04