czwartek, 25 kwiecień 2013 08:43

Operacje armii syryjskiej w okolicach Homs

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syr_army03  ECAG

Położone 35 km na południe od Homs górskie miasteczko al-Qusayr było świadkiem operacji syryjskiej armii, której celem stało się przywrócenie kontroli nad przejętymi, przez działających w porozumieniu, rebeliantów i dżihadystów. 

Jednostki armii syryjskiej prowadzą operacje w al-Qusayr i w innych obszarach wokół strategicznego miasta Homs, które uchodziło do tej pory za główny bastion dżihadystów w zachodniej części Syrii. Według niektórych źródeł, jednostki syryjskiej armii rządowej odkryły dziesiątki różnego rodzaju ładunków wybuchowych, które po zabezpieczeniu zostały rozbrojone, przez jednostki saperskie. Prócz bomb odnaleziono w al-Qusayr również składy innych rodzajów broni.

Prócz al-Qusayr syryjskiej armii arabskiej udało się opanować kilka strategicznych wsi przy granicy z Libanem – np. miejscowość Abel, znajdująca się 4 km od głównej trasy miedzy syryjską stolicą a Homsem. Inne pobliskie wioski nad, którymi udało się przejąć lojalistycznemu wojsku kontrolę wojskom to Radwaniyah, Qadesh, Mansouriyah, oraz As’adiya.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Na podst.: http://www.presstv.ir/detail/2013/04/22/299612/syrian-army-advances-on-qusayr-town/
http://www.syrianews.cc/syria-syrian-army-cleans-qusayr-homs/

Czytany 3286 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04