sobota, 11 luty 2012 16:10

Odpowiedzialność za zamachy w Aleppo wzięła na siebie Wolna Armia Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

aleppo_ruiny  ECAG

Odpowiedzialność za ostatnie zamachy w Aleppo wzięła na siebie tzw. Wolna Armia Syrii. Informacja ta została podana przez miejscową agencje informacyjną „Libankol”, powołując się na oświadczenie złożone przez rebeliantów francuskiemu kanałowi informacyjnemu „France 24”. 

Podobne informację podała włoska agencja prasowa AGI, która cytuje Riada al-Asada – jednego z dowódców WAS. Twierdzi on, że ataki były „odpowiedzią na ostrzał miasta Homs”. W rezultacie aktów terrorystycznych w Aleppo zginęło ponad 25 osób, 175 rannych przetransportowano do szpitali. To wstępne szacunkowe dane, które podaje syryjskie Ministerstwo Zdrowia. Według doniesień w mieście, położonym 340 km na północ od Damaszku, słychać było kilka potężnych wybuchów w tym w centralnych dzielnicach miasta Mardża i Sahhur, które zostały otoczone przez siły bezpieczeństwa. Terroryści zaatakowali także siedzibę wywiadu wojskowego i koszary wojsk wewnętrznych w okręgu Duvar-el-Basil, gdzie było najwięcej poszkodowanych.

To nie pierwszy tak poważny atak terrorystyczny w Syrii w ostatnich miesiącach. 23 grudnia 2011 roku ekstremiści przeprowadzili zbrojny „wypad” do Damaszku. Zdetonowali wówczas dwa samochody-pułapki w pobliżu sztabów kierownictwa bezpieczeństwa publicznego, i regionalnego departamentu wywiadu. Zginęły 44 osoby. Dywersji dokonano, dzień po przybyciu obserwatorów Ligii Arabskiej.

6 stycznia terrorysta-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu policyjnego autobusu na placu Madan w centrum stolicy. Zginęło 26 osób, 63 zostały ranne.

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Źródła: http://www.vesti.ru/doc.html?id=711767, http://vestnikkavkaza.net/news/politics/22961.html


Czytany 2777 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04