czwartek, 16 maj 2013 09:10

Nabór ochotników do walk o Wzgórza Golan

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

kadri_jamil  ECAG

Ludowy front dla „Reform i Wyzwolenia Syrii”  ogłosił nabór ochotników do przeprowadzania operacji przeciwko Izraelowi na okupowanych Wzgórzach Golan – poinformował w wywiadzie dla RIA Novosti syryjski wicepremier dr Kadri Dżamil. 

„Zapisujemy wolontariuszy i formujemy oddziały bojowe do prowadzenia operacji partyzanckich na Wzgórzach Golan” – oświadczył  K. Dżamil. Potwierdził, że prezydent Syrii Bashar al-Assad dał „zielone światło" palestyńskim ugrupowaniom przebywającym w Syrii do prowadzenia operacji przeciwko Izraelowi na Wzgórzach Golan. Stwierdził również, że obszar ten ma stać się frontem oporu przeciwko Izraelowi.

„Będziemy z Palestyńczykami koordynować prowadzenie operacji na Wzgórzach Golan” – zakomunikował K. Dżamil.  Wicepremier przyznał, że w obecnych warunkach Syria nie jest w stanie prowadzić wojny z Izraelem i symetrycznie odpowiedzieć na przeprowadzone ostatnio przez Izrael naloty.

„W ciągu ostatnich lat Wzgórza Golan nie stanowiły linii bezpośredniej konfrontacji, ale Izrael w ostatnich tygodniach i miesiącach dokonał kilkukrotnie powietrznych uderzeń przeciwko Syrii, co doprowadziło do końca rozejmu. Syria w obecnych warunkach nie jest w stanie prowadzić wojny, aby odpowiedzieć Izraelczykom tym samym – armia przeciwko armii. Zostawić ten atak bez odpowiedzi byłoby również czymś złym i szkodliwym. Obiektywnie patrząc istnieje jedno wyjście- dać możliwość obrony swojej ziemi narodowi, jak długo państwo nie jest w stanie rozwiązać tego zadania” – powiedział wiceszef syryjskiego rządu.

Według syryjskiego wicepremiera pokojowe rozwiązanie problemu Wzgórz Golan, okupowanych przez Izrael, na drodze negocjacji nie jest możliwe.

„My jako partia, jak również jako front od dawna uważamy, że kwestia Wzgórz Golan przy obecnym układzie sił nie może być rozwiązana na drodze negocjacji. Aby zmienić stosunek sił, konieczne jest wprowadzenie do gry nowego elementu-oddziałów bojowych, zdolnych do prowadzenia operacji przeciwko wrogowi. Takie jest nasze prawo, które potwierdzają również przepisy prawa międzynarodowego” – stwierdził K. Dżamil.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Źródło: http://m.ria.ru/arab_sy/20130514/937173750.html
Czytany 3150 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04