sobota, 20 kwiecień 2013 08:58

Mufti Tunezji przeciwko 'seks-dżihadowi'

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

sexy_arab

  ECAG

Othman Battikh główny mufti Tunezji ogłosił, że nawoływanie do dżihadu przeciwko Syrii jest „wielką pomyłką”. Mufti uznał również, że tzw. „Sex Dżihad” jest formą prostytucji i cudzołóstwa.

Ta ostatnia kwestia dotyczy sytuacji, kiedy inny duchowny wahhabicki szejk Mohammad Al-Arifii wydał edykt religijny (fatwę), który głosi, że obowiązkiem każdej muzułmanki jest pojechać do Syrii i zaoferować usługi seksualne walczącym tam rebeliantom, po to, by podnieść ich morale [1].

Battikh powiedział podczas konferencji prasowej 19 kwietnia, że wszystkie dane potwierdzają, że tunezyjska młodzież, która wyjechała do Syrii, by uczestniczyć w dżihadzie przeciwko temu państwu „została oszukana, i poddana praniu mózgów”.

Mufti domagał się również uznania dżihadu w Syrii za „wielki błąd”, stwierdzając, że muzułmanie nie mogą walczyć z muzułmanami. Zdaniem O. Battikha byłoby znacznie lepiej, gdyby młodzi ludzie zostali wezwani do walki wewnętrznej, walki o swoje słabe dusze („wielki dżihad”).

Deklaracja muftiego miała miejsce w czasie, gdy zindoktrynowane grupy młodych Tunezyjczyków są wysyłanie do Syrii, by ginąć w walkach w tym kraju, z przesłaniem rzekomego dżihadu na ustach.

Szacunki wskazują, że w Syrii przebywa co najmniej 3 tys. Tunezyjczyków, z których dziesiątki zginęły, a setki przebywają w więzieniach. Według źródeł podających te liczby, istnieją zorganizowane siatki, które rekrutują Tunezyjczyków „na dżihad do Syrii”. Początkowo mają być oni transportowani do Libii, a potem do Turcji. W procederze mają uczestniczyć niektóre tunezyjskie organizacje pozarządowe.

Mufti Othman Battikh odniósł się również do tzw. „seks-dżihadu” jako formy cudzołóstwa i prostytucji, ujawniając, że co najmniej szesnaście młodych kobiet zostało wysłanych do Syrii, by uprawiać nierząd z rebeliantami. Mufti wezwał tunezyjskie władze by połączyć siły i zatrzymać to zjawisko, które opisał jako obce i niebezpieczne dla tunezyjskiego społeczeństwa.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.alquds.co.uk/?p=35545
Fot. plancksconstant.org

_________________________________________
1. http://swiat.natemat.pl/58377,sex-dzihad-w-syrii-kobiety-oddaja-sie-rebeliantom-by-spelnic-swiety-obowiazek

Czytany 4513 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04