×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

czwartek, 20 grudzień 2012 09:19

Mieszkańcy Aleppo mają dość Wolnej Armii Syryjskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

demonstrators_syria ECAG

Zmęczeni trwającymi od wielu miesięcy walkami mieszkańcy Aleppo demonstrują na ulicach miasta przeciwko Wolnej Armii Syryjskiej. W proteście, który rozpoczął się w dzielnicy al-Sabeel brali udział reprezentanci różnych grup społecznych.

Na zarejestrowanym materiale wideo słychać, prócz niewybrednych epitetów pod adresem rebeliantów w emocjonalnym tonie artykułowane są żądania: „Nie chcemy Wolnej Armii Syryjskiej! My chcemy Syryjskiej Armii [państwowej – przyp. tłum]”.

Takie hasła płyną nie tylko z Aleppo. Mimo trwającego konfliktu, spirali przemocy stosowanej zarówno przez rebeliantów, jak i wojska rządowe, a także prób wzniecania waśni na tle religijnym, zdecydowana większość rdzennych mieszkańców Syrii wciąż popiera obecne władze i działania armii. Poparcie to znajduje również wyraz na scenie politycznej, na której wewnętrzna opozycja syryjska skupiła się wokół władz w Damaszku. Ramie polityczne opozycji zbrojnej, które znajduje się poza granicami Syrii, cieszy się zdecydowanie mniejszym poparciem wewnątrz kraju.

Na podst.: http://www.youtube.com/watch?v=Psiq_27jDsg&feature=youtu.be
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Fotografia do materiału nie przedstawia opisywanej demonstracji w Aleppo.
Czytany 5438 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04