piątek, 20 grudzień 2013 09:50

Masakra w Adrze: świadectwa zbrodni

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

syria  ECAG

Portal Al-Alam podał, że operujący w Syrii dżihadyści umieścili w Internecie zdjęcia osób zdekapitowanych w miejscowości Adra, położonej w pobliżu syryjskiej stolicy. Ludzie, którzy przeżyli masakrę, opowiadają o bezprecedensowym poziomie okrucieństwa, jakim wykazali się napadający na miasto rebelianci.

Z kolei arabskojęzyczna strona al-Haghigha przytoczyła relacje opuszczających w panice miasto mieszkańców po tym, jak pojawiły się informacje o atakowaniu przez rebeliantów domów i mordowaniu całych rodzin.

Świadkowie donosili, że 11 grudnia do Adry wkroczyła grupa od 1000 do 1500 dżihadystów. "W środę o świcie obudził nas świst kul... widzieliśmy mężczyzn niosących czarne flagi Jaish al-Islam i Frontu al-Nusra. Niektórzy z nich śpiewali o alawitach, którym przyszli odciąć głowy. To była przyśpiewka, którą śpiewano na początku wojny w Idlib”. Świadkowie informowali również, że niektórzy z sunnickich mieszkańców Adry próbowali ukryć alawitów w swoich domach przed rozwścieczonymi grupami takfirystów. Ci ostatni wzywali zlawitów z zajętych przez siebie meczetów do poddania się. 

Według relacji mordowanie ludzi trwało całą środę do nocy. Setki mieszkańców zostało również ranionych, porwanych i przetrzymywanych jako żywe tarcze, co miało utrudnić wyzwalanie miasta przez syryjską armię.

Źródlo: http://en.alalam.ir/news/1545605

Czytany 4800 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04