czwartek, 02 luty 2012 09:15

Liczba ofiar wg Syrii

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

coffin  ECAG

Media stale donoszą o rosnącej liczbie ofiar konfliktu w Syrii. W bardzo wielu przypadkach o śmierć obwinia się syryjskie siły wojskowe, dane opierając głównie na trudno weryfikowalnych doniesieniach, związanego z Bractwem Muzułmańskim, Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Tymczasem syryjskie władze w grudniu zaprezentowały własną listę na forum ONZ, która opiera się na danych m.in ze szpitali i policji.

Prezentujemy wstęp do dokumentu ONZ o nr S/2011/799 z 27 z grudnia 2011 roku skierowanego do przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ. Dalsza jego część zawiera  dokładne dane liczbowe i miejscowe na temat ofiar obecnego kryzysu w Syrii, uszeregowane w tabelach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi danymi  dostępnymi pod adresem źródła.

„Według zaleceń mojego rządu mam honor dostarczyć dokument, przygotowany przez syryjskie władze, w którym zawarte są statystyczne dane na temat przestępstw związanych z mordami, porwaniami ludzi, kradzieżami i porwaniami samochodów, które dokonane zostały w Syryjskiej Republice Arabskiej w okresie od 15 marca do 19 grudnia 2011 roku. Statystyki zawierają dokładną datę dokonania wszystkich przestępstw a także inne informacje (w załączniku). Wyrażamy wdzięczność za rozpowszechnianie tego pisma, oraz aneksu do niego jako materiału o charakterze dokumentu Rady Bezpieczeństwa.  Zwracamy uwagę na to, że rząd Syryjskiej Republiki Arabskiej posiada w swojej dyspozycji całą potwierdzającą dokumentacje, i w razie konieczności może ją udostępnić. Baszar Dżaafari Ambasador Stały Przedstawiciel”

Pobierz dokument

Źródło: http://www.un.org/Docs/journal/asp/ws.asp?m=S/2011/799

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Czytany 3101 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04