Wydrukuj tę stronę
niedziela, 24 czerwiec 2012 17:38

Kuba: 'Nie można naruszać suwerenności Syrii'

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kuba_mapka  ECAG

19 czerwca kubański przedstawiciel w Radzie Praw Człowieka ONZ Rodolfo Reyes wyraził swój sprzeciw wobec prób naruszania niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Syrii. 

„Potępiamy próby narzucenia narodowi Syrii zmiany ustroju i ostrzegamy przed działaniami mającymi na celu znalezienie pretekstu aby uzasadnić agresję”, powiedział kubański ambasador przy ONZ w Genewie, Rodolfo Reyes. Występując podczas debaty generalnej z Wysoką Komisarz ds. Praw Człowieka Navanethem Pillay, Reyes potwierdził, że syryjski naród powinien sam znaleźć sposoby i środki aby rozwiązać własne problem.

Reyes przypomniał zobowiązanie pani Pillay wobec takich kwestii jak zwalczanie rasizmu i ksenofobii, zwłaszcza wobec osób pochodzenia afrykańskiego, muzułmanów i pracowników migrujących. Zjawiska te jak stwierdził, pojawiają się w instytucjach i polityce prowadzonej przez Europę Zachodnią i Stany Zjednoczone i powodują poważne konsekwencje.

Dyplomata podniósł również kwestię potrzeby potępienia poważnych naruszeń praw człowieka w niektórych państwach tzw. „bogatej północy” np. tortur w bazie USA w Guantanamo, czy zbrodniach NATO przeciwko cywilom podczas ataków na państwa rozwijające się. Reyes zwrócił uwagę na rosnące represje wobec pokojowych demonstrantów, którzy tracą swoje prawa i gwarancję niezbędne do godnego życia na rzecz wzrostu bogactwa ponadnarodowych grup finansowych. Odniósł się również do wykorzystywania nowoczesnych technologii takich jak samoloty bezzałogowe do agresji, operacji wywiadowczych i egzekucji bez sądu.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.radiohc.cu/ing/news/world/7686-cuba-rejects-attempts-to-undermine-syrias-sovereignty.html
Fot. Wikipedia
Czytany 4787 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04