sobota, 29 wrzesień 2012 10:12

Kolejny dziennikarz zabity w Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

maya_nasser


  ECAG

W środę (26.09) wspierani przez Zachód rebelianci zabili w Damaszku 33-letniego korespondenta irańskiej telewizji Press TV Maya Nassera. 

Urodzony 30 lipca 1979 r. w Syrii M. Nasser studiował nauki polityczne na Kaplan University w Nowym Yorku. Znał biegle języki angielski i arabski, pracował w wielu krajach, w tym w USA, Syrii, Libanie, Jordanii, Egipcie i Bahrajnie.

To morderstwo było „zaplanowanym” aktem fizycznej eliminacji pracownika irańskiej anglojęzycznej stacji telewizyjnej o zasięgu międzynarodowym – tłumaczy prawnik Paul Wolf. „Myślę, że było to morderstwo z premedytacją. Wystarczy spojrzeć na to z jaką precyzją zostało przygotowane. Zostało dokonane zaraz po ataku terrorystycznym kiedy pojawiła się tam ekipa telewizyjna” – powiedział w rozmowie z Press TV Wolf specjalista od kwestii praw człowieka i prawa międzynarodowego.  Prawnik twierdzi, ze napastnicy mogli wiedzieć o tym, że Press TV relacjonuje wydarzenia po ataku: „mogli nawet śledzić relacje przez swoje telefony komórkowe”.

Warto zwrócić uwagę, że w bardzo podobny sposób zginął francuski dziennikarz Gilles Jacquier w styczniu tego roku.

M. Naser został trafiony przez snajpera w środę rano podczas prac reporterskich na żywo. Irańskiemu reporterowi towarzyszył Hosein Mortada – szef biura Press TV w Damaszku, który został również ranny w ataku. Zabójstwo 33-letniego dziennikarza wywołało na całym świecie oburzenie w tym ze strony organizacji Reporterzy Bez Granic. Niestety w Polsce ta sprawa została przemilczana w mediach.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło:  http://syria360.wordpress.com/2012/09/27/murder-of-press-tv-journalist-maya-nasser-was-premeditated/
Czytany 4369 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04