środa, 06 luty 2013 09:49

Kolejne bombardowania Syrii?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

bombardowanie  ECAG

Samoloty izraelskie zbombardowały w miniony wtorek (29.01) kilka celów na terenie Syrii. Naloty izraelskich myśliwców mogą się powtórzyć.

Głównym celem nalotów było wojskowe centrum badawcze, które zniszczono rzekomo z obawy, że mogłoby wpaść w ręce islamskich ekstremistów walczących o obalenie prezydenta Bashara al-Assada. Powyższą wersję podaje brytyjski magazyn Time [1]. Jej ironię stanowi fakt, że to właśnie USA, pośrednio i bezpośrednio wspiera działania rebeliantów. Bez tej pomocy prawdopodobnie rebelia już dawno byłaby pokonana.

Tygodnik Time informuje, powołując się na pracownika zachodniego wywiadu, że: „tej samej nocy trafiono co najmniej jeden lub dwa dodatkowe cele”, bez podawania szczegółów. Pracownicy wywiadu powiedzieli również, że Izrael dostał „zielone światło”, by przeprowadzić więcej takich nalotów.

USA również bezpośrednio może przyłączyć się do takich działań. Time podaje, że jeden z zachodnich pracowników wywiadu powiedział, „że wojsko USA gotowe jest do przeprowadzenia podobnych nalotów w okolicach Aleppo, jeśli pojawi się groźba zajęcia przez rebeliantów miejsc związanych z bronią masowego rażenia w tym obszarze”

Źródło:   http://world.time.com/2013/02/01/the-fallout-from-the-air-raid-on-syria-why-israel-is-concerned/

____________________________________
1. http://world.time.com/2013/02/01/the-fallout-from-the-air-raid-on-syria-why-israel-is-concerned/

Czytany 4155 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04