czwartek, 21 luty 2013 08:51

Kim był zabity w Syrii generał Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

HKhoshnevis


  ECAG

Portal Centrum Badań nad Globalizacją przypomina postać Hussama Khoshnevisa, generała irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, zabitego w połowie lutego Syrii. Większość mediów głównego nurtu wspomina, że był on inżynierem pracującym jako cywil w Libanie.

Obecność H. Khoshnevisa w Libanie i Syrii nie była również żadną tajemnicą. Był on szefem Irańskiej Komisji dla Odbudowy Libanu. Komisja zajmuje się odbudową cywilnej infrastruktury Libanu po wojnie z Izraelem z 2006 roku.

Irańska ambasada w Bejrucie ogłosiła, że szef Irańskiej Komisji ds. Odbudowy Libanu Hussam Khoshnevis został zamordowany przez uzbrojonych terrorystów na drodze z Bejrutu do Damaszku. Ambasada wydała oświadczenie, w którym wyraziła głęboki smutek z powodu śmierci Khoshnevisa.

Libański minister Spraw Zagranicznych Adnan Mansur potępił zabójstwo szefa Irańskiej Komisji dla Odbudowy Libanu przez grupę zbrojną na drodze z Damaszku do Libanu. 

W wypowiedzi dla kanału al-Alan Mansur dodał, że „ten kryminalny akt miał na celu podkopanie irańsko-libańskich braterskich stosunków”.

Minister Mansur podkreślił wkład zabitego Khoshnevisa w odbudowe libańskiej infrastruktury zniszczonej w wyniku izraelskiej agresji z 2006 roku. Przekazał również kondolencje rodzinie zabitego oraz Islamskiej Republice Iranu.

Na podst.: http://www.globalresearch.ca/who-was-the-iranian-revolutionary-guard-general-murdered-in-syria/5323161

Czytany 4871 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04