sobota, 21 styczeń 2012 10:37

Katar wspiera antysyryjski terroryzm

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tanini_Obama  ECAG

Syryjski dziennik Tishrin oskarżył Katar o uzbrajanie i wspieranie terrorystycznych grup wewnątrz Syrii. Nie dalej, jak kilka dni temu, emir Kataru wezwał do rozmieszczenia arabskich wojsk w tym kraju.

Wezwanie do tego typu działań: „mieści się w ramach negatywnej roli Kataru, od początku kryzysu w Syrii, przez finansowanie zbrojnych grup w tym kraju” – czytamy w środowym wydaniu dziennika. Autor artykułu twierdzi, że „Katar mógłby pomóc Syrii wyjść z kryzysu, przez zatrzymanie finansowania grup zbrojnych, i przekazywania broni terrorystom”. Emir Kataru Hamad bin Khalifa Al Thani, w wyemitowanym w niedziele wywiadzie zachęcał do wprowadzenia do Syrii „środków powstrzymujących” - jak stwierdził „mordercze prześladowania” przez rząd prezydenta Bashara al-Asada. Katarski emir jest pierwszym arabskim przywódcą wzywającym publicznie do tego typu działań.

We wtorek syryjski MSZ odrzucił żądnie Kataru, twierdząc, że takie posunięcie mogłoby tylko „pogorszyć kryzys, i utorować drogę dla obcej interwencji w kraju”.

W oświadczeniu Damaszek podkreślił, że będzie przeciwstawiać się wszelkim próbom naruszenia jego suwerenności i integralności terytorialnej. Wezwał również arabskie narody do zakończenia medialnej kampanii przeciwko Syrii, tłumacząc, że to tylko pogarsza sytuację.

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/221829.html

Czytany 3644 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04