poniedziałek, 19 sierpień 2013 06:08

Izrael znów uderza na Syrię

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

syria


  ECAG

W sobotni wieczór 17 sierpnia oddział Sił Obronnych Izraela dokonały rakietowego ataku na terytorium Syrii. Miało to być „dokładnie uderzenie w wybrane cele” donosi portal newsru.co.il, powołując się na źródła wojskowe. 

Krótko przed, godziną 19:00 czasu lokalnego, w obszarze Moszaw Keszet (w centralnej części Wzgórz Golan, 5 km od granicy z Syrią) eksplodował pocisk moździerzowy wystrzelony z terytorium Syrii. Eksplozja miała miejsce w przestrzeni niezamieszkałej więc nikt nie został ranny, ale jednostki izraelskie postanowiły dokonać odwetu.

Źródła w izraelskim wojsku poinformowały, że pocisk został wystrzelony z pozycji kontrolowanych przez siły rządowe. Prawdopodobnie jednak pocisk wystrzelili rebelianci w starciach w pobliżu granicy syryjsko-izraelskiej. Walki między uzbrojonymi grupami a wojskami rządowymi toczą się w przygranicznych wioskach: Al-Asba i Al-Rafid. Wybuch w Moszaw Keszet nie był jedynym tego dnia. Wcześnie w centralnej części Wzgórz Golan miała miejsce eksplozja miny. Mimo, że również w tym przypadku nie udało się ustalić, która strona jest za nią odpowiedzialna Izrael postanowił po raz kolejny zaatakować stanowiska syryjskich wojsk rządowych.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Źródło: http://www.newsru.co.il/israel/17aug2013/syria_0023.html
Czytany 4937 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04