wtorek, 23 sierpień 2011 12:06

Inna wersja wydarzeń w Trypolisie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tripol-rebel


  ECAG

Liczne informacje w związku z zajęciem przez rebeliantów Trypolisu i co raz częściej dementowanymi doniesieniami nt. pojmania synów Kaddafiego przełamuje rosyjski portal Argumenty.ru Informacja ta ukazuje także front walki informacyjnej, która toczy się równolegle do działań militarnych.

„Według doniesień z Trypolisu sytuacja w stolicy, mimo doniesień zachodnich telewizji pozostaje spokojna. Walki prowadzone są tylko na peryferiach miasta”. Te informacje potwierdzają rosyjskie źródła dyplomatyczno-wojskowe. „Obecnie siły rządowe prowadzą niewielkie starcia z rebeliantami infiltrującymi peryferie Trypolisu. W samym centrum Libii, nie słychać odgłosów walk za wyjątkiem zintensyfikowanych bombardowań NATO” - powiedział dla portalu Argumenty.ru przedstawiciel ambasady Libii w Moskwie, który powołał się na źródła MSZ w swoim kraju. Rosyjskie źródła dyplomatyczno-wojskowe znajdujące się w libijskiej stolicy potwierdzają również te doniesienia. „Sklepy są zamknięte, ulice patroluje policja, i oddziały wojska. Ale wszystko ucichło nie ma strzelaniny” - stwierdził rosyjski dyplomata.

Źródło w ambasadzie libijskiej twierdzi, że pracownicy zachodnich telewizji, rozpowszechniający informacje o świętowaniu przez rebeliantów zwycięstwa w stolicy, kręcą materiały medialne w specjalnym pawilonie, który w ostatnim miesiącu był budowany niedaleko stolicy Kataru ad-Dauhy. „Pawilon zbudowany istotnie według planu zbliżonego do tego na jakim stoi Trypolis, ale nie uwzględniono na nim wszystkich zniszczeń dokonanych podczas ostatnich bombardowań miasta. I to widać”. Twierdzi pracownik libijskiej ambasady.

Potwierdzić lub zaprzeczyć informacjom na temat fotografowania wydarzeń w Trypolisie w specjalnym pawilonie w Katarze nie można, ale sytuacja według portalu Argumenty.ru różni się zdecydowanie od transmisji zachodnich agencji informacyjnych.

Warto również zaznaczyć, że prawdopodobną podstawą, na której oparto informacje o toczących się walkach w centrum był fakt, że przez chwilę trwała strzelanina niedaleko od hotelu Rixos, w którym mieszkają dziennikarze. Znajduje się on jednak ponad 4 km na południe od Zielonego Placu, który umiejscowiony jest w samym centrum miasta.

fot. Youtube.com

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródła: http://news.argumenti.ru/world/2011/08/121246?type=all#fulltext

Czytany 23361 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04