czwartek, 23 styczeń 2014 09:53

ECAG: Walid Al-Muallem: 'Opozycjoniści błagali o atak na Syrię'

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Walid-al-Muallem  ECAG

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallem, podczas pierwszego dnia międzynarodowej Konferencji Pokojowej Genewa-2 w szwajcarskiej miejscowości Montreux, stwierdził, „na tej sali znajdują się Syryjczycy, którzy przyczynili do rozlewu krwi”. Szef syryjskiego MSZ powiedział podczas swojego wystąpienia, że opozycjoniści „nie zrobili niczego poza haniebnym błaganiem o to, by Amerykanie dokonali agresji przeciwko Syrii”.

Wyraził również żal z powodu tego, że przedstawiciele krajów, którzy uczestniczą w obradach „siedząc przy jednym stole, mają na swoich rękach krew Syryjczyków”.

Warto zwrócić uwagę, że W. al-Muallem przekroczył przewidziany regulaminem obrad limit czasu swojego wystąpienia, który wynosi dziesięciu minut, przemówienie ministra trwało około pół godziny.

Podsumowując pierwszy dzień konferencji sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon ocenił, że spotkanie miało konstruktywny charakter. Optymistyczny był również rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, który stwierdził, że delegacje „obiecały nie przerwać dialogu dopóki nie uda się osiągnąć porozumienia”.

Z kolei irański prezydent Hasan Rouhani, wątpi w skuteczność konferencji pokojowej w sprawie walki z terroryzmem w Syrii, ponieważ, jak twierdzi, „niektórzy jej uczestnicy są jego sponsorami”.

Źródła: polish.ruvr.ru, Al-nashra, Syria, 2014/1/22-No (365)
Fot. www.ecuadortimes.net

Czytany 3408 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04