środa, 12 luty 2014 06:05

ECAG: Syryjska opozycja uważa, że w Syrii nie ma problemu terroryzmu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

fajsal  ECAG

Syryjska delegacja rządowa twierdzi, że dalsze rozmowy pokojowe podczas konferencji Genewa-2 stoją w martwym punkcie ze względu na odrzucenie przez opozycję rozmów nt. walki z terroryzmem. 

"Kolejny stracony dzień, jest wynikiem tego, że przedstawiciele koalicji, twierdzą, że terroryzm w Syrii nie istnieje i nie chcą o tym rozmawiać" – powiedział syryjski wiceminister spraw zagranicznych Faisal al-Muqdad po wtorkowym (2.11.) spotkaniu z specjalnym przedstawicielem ONZ i Ligi Arabskiej Lakhdarem Brahimim.

F. Muqdad dodał, że walka z terroryzmem: „Powinna być priorytetem dla każdego Syryjczyka... W następnej kolejności jesteśmy gotowi do rozmów o wszystkim”.

Tymczasem L. Brahimi powiedział, że rozmowy pokojowe między syryjskim rządem a opozycją utkwiły w martwym punkcie. Zaapelował do wszystkich stron, aby „pomogły Syrii wydostać się z koszmaru w jakim jej ludność tkwi od prawie trzech lat”.

W poniedziałek (10.02) rozpoczęła się druga runda negocjacji, zwanych konferencją Genewa-2.  Rozmowy toczą się w szwajcarskim mieście Montreux między syryjską delegacją rządową pod przywództwem ministra spraw zagranicznych Walida al-Muallema a sponsorowaną zza granicy opozycją.

Pierwsza runda rozmów, mających na celu przerwanie rozlewu krwi, zakończyła się niejednoznacznym rezultatem 31 stycznia, wśród ostrych różnic między przedstawicielami rządu syryjskiego i tzw. Syryjską Koalicją Narodową (SNC).

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2014/02/11/350234/no-agenda-agreed-for-geneva-talks/

Czytany 2964 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04