×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 28 luty 2014 07:55

ECAG: Nowy dowódca Wolnej Armii Syryjskiej wyszkolony w Izraelu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Abdul-Ilah_al-Bashir  ECAG

Nowy dowódca wojskowy tzw. Wolnej Armii Syryjskiej (WAS) Abdul-Ilah al-Baszir przeszedł szkolenie wojskowe w Izraelu, jak podaje agencja Fars News.

A. Al-Baszir trafił w ubiegłym roku do Izraela na leczenie, po tym, jak został ranny w południowej Syrii podczas starć z syryjską armią. Był on dowódcą rady wojskowej w południowej części kraju, skąd trafił do izraelskiego szpitala w wyniku ran odniesionych podczas operacji rebelianckiej w regionie Al-Rushid. A. Al-Baszir przejął dowództwo nad Wolną Armią Syryjską od Salima Idrisa, o czym poinformowano na stronie internetowej organizacji.

Podczas pobytu A. al-Baszira w Izraelu pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat jego śmierci i pochówku w prowincji Daraa, co miało prawdopodobnie odwrócić uwagę od faktycznego miejsca pobytu, w którym przechodził szkolenie wojskowe późniejszy dowódca WAS. Niektórzy analitycy wojskowi interpretują powołanie A. al-Baszira jako wynik klęski rebeliantów w regionie Al-Qalmoun oraz radykalizacji działań sponsorowanej z zagranicy opozycji, po braku rezultatów drugiej rundy rozmów podczas konferencji Genewa II. Poprzednik A. al-Baszira – S. Idris był często krytykowany przez rebeliantów za niedostateczną skuteczność w zarządzaniu pomocą wojskową dla zbrojnych ugrupowań walczących z syryjskim rządem.

Źródło: http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13921203001272 
Fot. english.alarabiya.net

Czytany 3868 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04