wtorek, 13 maj 2014 08:57

ECAG: Francja i Niemcy zamierzają utrudniać Syryjczykom głosowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syria-vote  ECAG

Francja i Niemcy zamierzają utrudniać Syryjczykom, mieszkającym w ich krajach, głosowanie podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Taką informację przekazało syryjskie MSZ w swoim poniedziałkowym (12.05) oświadczeniu, dodając, że „Francja prowadzi wrogą (procesowi wyborczemu) kampanię prasową”

W oświadczeniu „oficjalnie poinformowano naszą ambasadę w Paryżu o swoim sprzeciwie wobec procesu głosowania przeprowadzanego na obszarze Francji włącznie z terytorium ambasady Syrii”.

Rzecznik prasowy francuskiego MSZ Romain Nadal nieoficjalnie potwierdził tę decyzję.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie w Syrii zostały zaplanowane na 3 czerwca. Głosowanie dla Syryjczyków przebywających na emigracji przewidziano na 28 maja.

Syryjskie MSZ twierdzi, że także Niemcy posiadają „«chór» krajów próbujących zablokować wybory prezydenckie”. „Członkowie tego chóru powinni wiedzieć, że Syria jest niezależnym i suwerennym państwem i jej decyzje wynikają z woli jej mieszkańców, zgodnie z przepisami konstytucji i ustaw. Nie dziwi nas to, że, kraje te podjęły decyzję, aby uniemożliwić syryjskim obywatelom mieszkającym na ich terytoriach z korzystania z konstytucyjnego prawa do głosowania w ambasadach swojego kraju” – dodało syryjskie MSZ.

Źródło: http://www.arabnews.com/news/569636
Fot. www.worldbulletin.net

Czytany 4795 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04