piątek, 31 sierpień 2012 09:11

Daily Star: 200 komandosów SAS 'poluje na broń masowego rażenia' w Syrii

Oceń ten artykuł
(1 głos)

labECAG

Brytyjski tabliod Daily Star informuje w swoim artykule, że „SAS poluje na broń biologiczną”. Prawie 200 żołnierzy z elitarnych, brytyjskich jednostek specjalnych SAS i SBS przebywa na terenie lub w pobliżu Syrii, szukając rzekomej syryjskiej broni masowego rażenia. 

Gazeta twierdzi, że brytyjskim komandosom towarzyszą przedstawiciele brytyjskiego MI6 i amerykańskiego CIA, oraz francuscy i amerykańscy żołnierze. Ma to być efektem, stwierdzenia prezydenta USA Baracka Obamy, że USA dokonają militarnej interwencji „jeżeli Syria wyrazi chęć jej użycia” tej broni.

 

Podobnie jak w Iraku, Zachód nie może dostarczyć żadnego dowodu na to, że taka broń w ogóle istnieje, nie mówiąc już o tym, że jeśli jej istnienie zostałoby potwierdzone, to zostałaby użyta przeciwko rebeliantom, działającym na terenie Syrii. Podobnie jak w Iraku, pojawia się więc kolejny potencjalnie fałszywy pretekst do interwencji.

Tak jak w przypadku Iraku, również obecnie w przypadku Syrii Zachód nie potrafi zachować nawet pozorów mandatowych dla militarnych działań wewnątrz Syrii. Oznacza to, że żołnierze SAS przebywając na tego bliskowschodniego państwa, w sposób ewidentny gwałcą prawo międzynarodowe.

Na podst.: http://www.dailystar.co.uk/news/view/268989/SAS-hunt-bio-arms/
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Czytany 5172 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04