×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

poniedziałek, 24 wrzesień 2012 07:53

Broń NATO przegrywa w Syrii z bronią radziecką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fantom  ECAG

„Syria nie powtórzy losu Iraku i Libii, przede wszystkim z powodu obecności na jej terytorium wielu rodzajów broni, którą otrzymała jeszcze w czasach radzieckich" – stwierdził szef moskiewskiego Instytutu Analiz Politycznych i Wojskowych Aleksandr Chramczichin.

Najważniejsze w arsenale syryjskim są systemy obrony przeciwlotniczej. Ich skuteczność udowodniło zestrzelenie tureckiego (natowskiego) myśliwca F-4 Phantom w czerwcu br. – podkreślał rosyjski ekspert. 

Jego zdaniem wojsko syryjskie nie wahało się ani chwili, by podjąć decyzję o zniszczeniu tureckiego samolotu. W ten sposób Syria wykazała gotowość zniszczenia wszystkich samolotów NATO, które zbliżą się do jej przestrzeni powietrznej. Według A. Chramczichina Zachód usiłujący na różne sposoby zmienić władze w Damaszku wyciągnął z tego odpowiednie wnioski. 

Syryjską obronę przeciwlotniczą, która jest uznawana za jedną z najsilniejszych w regionie Bliskiego Wschodu, stanowią przeciwlotnicze systemy rakietowe S-200, S-75, S-125, i „Kub”. Syria ponadto jest uzbrojona w rakietowy system obrony przeciwlotniczej „Osa”, „Strieła 1” i „Strieła 2”.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.nnn.ru/news/txt/?id=20598&da_id=132787
Czytany 5878 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04