×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

środa, 26 czerwiec 2013 14:44

Aktywistka monitorująca zbrodnie rebeliantów w Syrii zamordowana

Oceń ten artykuł
(1 głos)

syrian_activist  ECAG

24-letnia Roula Adnan Hokouk, administratorka tablicy Yabroud News, prowadzonej na portalu społecznościowymym  Facebook, monitorującej zbrodnie popełniane przez wspieranych przez Zachód i państwa Zatoki Perskiej rebeliantów, zginęła od kul podczas porannych modlitw w niedzielę 21 czerwca.

Sąsiedzi zamieszkałej w poddamasceńskiej miejscowości Yabroud, którzy byli świadkami zdarzenia zeznali, że zamaskowani sprawcy zastrzelili młodą kobietę, kiedy klękała do modlitwy na oczach pozostałych członków rodziny. By upewnić się, że ofiara nie żyje, strzelono jej jeszcze wielokrotnie w głowę. Oddano również kilka strzałów do członków reszty rodziny, grożąc słowami, „że również zasługują na śmierć”.

Rebelianci mieli wyznaczyć nagrodę w wysokości miliona funtów syryjskich za jakąkolwiek informację na temat administratorów tablicy. Yabroud News był przykładem wielu oddolnych inicjatyw w mediach społecznościowych, upowszechniających wiedzę na temat działań operujących w Syrii rebeliantów.

Przed zamordowaniem Rouli Adnan ci sami rebelianci napadli na mieszkanie rodziny Khalil. Głowie rodziny przestrzelono ręce i nogi, pobito żonę i córkę. Tego rodzaju praktyki są w rzeczywistości wojenne w Syrii normą i mają charakter celowego zastraszanie Syryjczyków, którzy ośmielają się demaskować dalekie od jakichkolwiek wyobrażeń o wyższości moralnej rebeliantów.

Źródło: http://www.syrianews.cc/roula-adnan-activist-killed-praying/
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Czytany 5342 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04