poniedziałek, 21 maj 2012 19:06

19 tunezyjskich terrorystów aresztowano w Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

kajdanki05  ECAG

Tunezyjskie źródła podają informację o aresztowaniu w Syrii 19 tunezyjskich terrorystów rekrutowanych przez Libijczyków, Tunezyjczyków i Katarczyków. Tunezyjskie źródła w Waszyngtonie podkreślają, że terroryści, którzy zostali aresztowani na terytorium Syrii, byli przetrzymywani w tunezyjskich więzieniach, by zostać później wypuszczonymi przez obecny tunezyjski rząd po interwencji lidera islamskiej partii al-Nahda Rachida al-Ghannouchui. 

Źródła, które zastrzegły sobie anonimowość ujawniły kuwejckiej gazecie Al-Rai nazwiska 19 terrorystów, którzy zostali aresztowani w Syrii. Gazeta podała informację, że aresztowani byli rekrutowani pod patronatem trzech podmiotów: attache ds. bezpieczeństwa w Ambasadzie Kataru w Tunisie, przedstawicieli islamskiej partii al-Nahda i członka grupy libijskich ekstremistów, której szefem jest były lider Wojskowej Rady w Trypolisie Abdelhakim Belhadż. Źródła podały informację, że wśród zatrzymanych są terroryści, którzy brali udział w 2007 roku w operacjach zbrojnych na terytorium Tunezji.

W artykule powołując się na tunezyjskie źródła podkreślono, że terroryści przygotowali uderzenia na przedstawicieli syryjskiej armii w odpowiedzi na fatwę wydaną przez niektórych tunezyjskich duchownych takfirystów.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.champress.net/index.php?q=en%2FArticle%2Fview%2F366

Czytany 2935 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04