Na portalu Eastbook.eu 14 lutego 2015 roku ukazał się artykuł autorstwa Łukasza Grajewskiego „Noworosjanie” przyjadą do Polski? <http://eastbook.eu/2015/02/material/news/Noworosjanie-do-Polski/>, który zawiera szereg pomówień i niepotwierdzonych uwag, dotyczących działalności Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG).

Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych wyraża zaniepokojenie z powodu medialnej nagonki na prof. UWr dr hab. Bogusława Pazia w związku z dokonanym przez niego na portalu społecznościowym wpisem, mającym charakter komentarza widocznego wyłącznie dla osób zaprzyjaźnionych z jego autorem. Uważamy również, że stanowisko władz Uniwersytetu Wrocławskiego i działania podjęte przez nie wobec prof. B. Pazia noszą charakter ingerencji w treść wypowiadanych prywatnie opinii.

Czego obawiał się napisać Newsweek?

poniedziałek, 14 styczeń 2013 13:18

Newsweek_ECAG


  Marcin Domagała

Ukute, "zgrabne" pomówienie o rzekomych związkach Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych z rosyjskimi służbami specjalnymi jest dziurawe, jak ser szwajcarski. Szczególnie rzuca się tutaj w oczy kwestia przemilczenia dość istotnych informacji o naszej współpracy z różnymi ośrodkami badawczymi i obserwacyjnymi na świecie...

Craie2  dr Mateusz Piskorski

O nieudolnej próbie podejmowania działań manipulacyjnych i socjotechnicznych przez dwóch dziennikarzy tygodnika „Newsweek Polska” napiszemy niebawem. Dziś tylko garść gorzkich uwag dotyczących jakości wykształcenia pp. Kacewicza i Krzymowskiego, będących autorami poświeconego ECAG tekstu w tym tygodniku. Uwagi te, choć mają charakter publiczny, zostaną również przesłane obydwu dziennikarzom, ale przede wszystkim noszą charakter listu otwartego do Tomasza Lisa, redaktora naczelnego tygodnika.

Rozmowa z Newsweekiem

poniedziałek, 14 styczeń 2013 01:00

microphone02  Marcin Domagała

Dzisiejsza publikacja w tygodniku Newsweek m.in. na mój temat, rzuca karty na stół. W związku z tym stwierdziłem, że jedną z najlepszych form obalenia stawianych przez dziennikarzy Kacewicza i Krzymowskiego pomówień, będzie publikacja nagrania rozmowy z nimi, która miała miejsce 11 stycznia 2013 r. Warto porównać o co byłem pytany, a co znalazło się w artykule...

 

Startfor  ECAG

25 lipca weszła w życie umowa o współpracy między stowarzyszeniem Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych a amerykański think-tankiem Stratfor. Ze strony ECAG  umowę podpisali w imieniu Zarządu stowarzyszenia Marcin Domagała i dr Mateusz Piskorski, zaś ze strony Stratforu dyrektor generalny tej organizacji dr George Friedman.

Oświadczenie Zarządu ECAG

piątek, 30 grudzień 2011 11:24

hand_writing

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych w kwestii współpracy z innymi podmiotami

Gratulujemy!!!

poniedziałek, 03 październik 2011 02:00

 diplomaECAG

 

Zarząd, członkowie i współpracownicy Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych oraz Redakcja portalu Geopolityka.org składają gorące gratulacje wiceprezesowi stowarzyszenia p. Marianowi Szołusze z okazji obrony rozprawy doktorskiej.

Serdeczne gratulacje

wtorek, 18 styczeń 2011 01:00

diplomaECAG

Zarząd, członkowie i współpracownicy Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych składają serdeczne gratulacje założycielowi i obecnemu wiceprezesowi stowarzyszenia p. Mateuszowi Piskorskiemu z okazji obrony doktoratu.

Gratulacje

sobota, 19 czerwiec 2010 02:00

alt ECAG

Zarząd, członkowie i współpracownicy Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych składają serdeczne gratulacje wiceprezesowi stowarzyszenia p. Przemysławowi Sieradzanowi  z okazji obrony doktoratu.

Strona 1 z 2